top of page
DSCN5946
DSCN9217
DSC_0503
DSC_0108
DSCN8961

LETENKY NA

KOH SAMUI A 

SURAT THANI 

LETENKY DO THAJSKA A NA SAMUI

PŘÍMÝ LET, CESTA PŘES SURAT THANI, AUTOBUS?

Téma letenek do Thajska obecně a na ostrov Koh Samui nikdy nepřestane být aktuální. Mimo jiné z toho důvodu, že letenky na ostrov Koh Samui jsou relativně drahé, proto stojí za to věnovat čas alternativám a možnostem cesty na Samui. Informace o alternativních cestách a variantách najdete níže, Na letenky se můžete podívat v okně pod textem, případně mne můžete kontaktovat a já rád poradím a pomohu s výběrem letenek a vhodné cesty obecně.

Výborně! Zpráva byla přijata.

POZOR NOVINKA! PRIVÁTNÍ TRANSFER 

Pro ty, kteří by měli obavu z přesunu autobusem na vlastní pěst, nyní nabízím službu privátního transferu z letiště Surat Thani až na Koh Samui.

Osobně Vás vyzvedneme a dovezeme až na Samui, kde vás dovezeme přímo do hotelu!.

Cena na osobu je 1600 Baht.

Pro srovnání: Jen samotné taxi v rámci Koh Samui vás bude stát nejméně 500 Baht, trajekt dalších 150 Baht a pokud by jste jeli z letiště běžným, autobusem, ten vás vyjde na 300 Baht. Rozdíl je tedy jen 550 Baht v porovnání s komfortem a rychlostí dopravy (autobusem cesta do přístavu trvá nejméně 2 hodiny, autem to zabere 1,5 hodiny). v Případě skupiny 3 a více osob možná sleva! Kontaktujte mě a určitě se domluvíme.

VARIANTY CESTY NA OSTROV - KOMPLETNÍ INFO

PŘÍMÝ LET

Přestože naprostá většina cestovatelů přiletí na Koh Samui přímo z Bangkoku, Hongkongu, Singapuru či případně další okolní země, existuje několik dalších variant dopravy. Bezesporu nejpohodlnější je zakoupit letenku až na Koh Samui, zavazadla budou automaticky dopravena až na ostrov, stačí tedy jen projít několika přestupy. Nevýhodou je velmi vysoká cena letenky z Bangkoku na Samui. Dopravce Bangkok Airways, jemuž letiště na Koh Samui patří, si účtuje vysoké poplatky, což v konečném důsledku zvedá cenu 1,5 hodinového přeletu z Města Andělů (jak se Bangkok také nazývá) na ostrov palem až na 40% i více z ceny "velkého" letu z Evropy. Nevýhodou také je, že v některé termíny nejsou letenky dostupné, a tak i když nakrásně pořídíte výhodnou letenku do Thajska, máte problém dostat se na asi 1000 km vzdálený ostrov lásky,kokosů, palem, usměvavých lidí a jak dále se Koh Samui přezdívá. Zvlášť letenky jen z Bangkoku na Koh Samui je možné koupit přímo na www.bangkokair.com.

CESTA TYPU "FLY N´ FERRY"

Naštěstí tu existuje další varianta, a to je kombinace dopravy let/autobus/trajekt. Jedná se o populární variantu pro ty, kteří chtějí ušetřit na dopravě a raději peníze využít jiným způsobem (rád poradím jak ;-)) Dovolím si chronologicky popsat, jak taková cesta probíhá, bude to tak názornější. Itinerář cesty:

1. Přílet do Thajska na hlavní letiště Suvanabhurmi

- Pozor, je nutné přiletět včas, ideálně nejpozději v 10:00 dopoledne či počítat s jednou nocí v Bangkoku. Poslední let z druhého letiště Don Mueang je s Nok Air kolem 14:00, s Air Asia 15:30 je totiž nutné navázat na trajekt, poslední jede v 18:00, respektive 19:30 (viz další bod).

2. Přesun na druhé letiště Don Mueang

- Přesun je velmi jednoduchý díky kyvadlové dopravě (Shuttle Bus), která spolehlivě funguje mezi oběma letišti. Autobus je zdarma, avšak je potřeba prokázat rezervaci letu z letiště Don Mueang (stačí vytištěná rezervace). Cesta trvá asi 1 hodinu. Kyvadlová doprava jezdí zpravidla každou půlhodinu, a to z 2.patra letiště, u dveří č. 3 (Gate 3) Autobus nejede přes centrum a nejvytíženější tepny, zácpy by proto neměly hrozit.

Pozor, je důležité si ověřit časy odletů z Don Mueang a podle toho zvolit čas příletu do Thajska. Obecně se dá říci, že pokud je přílet například v 10:00, o hodinu později, pokud vše půjde hladce (imigrační, vyzvednutí kufrů, přesun, výstup z letadla), by jste měli stát se zavazadly a čekat na kyvadlovou dopravu. V 11:30 by jste měli být v autobuse a hodinu poté již na letišti Don Mueang. Zde stačí být hodinu předem, takže od odletu Vás dělí cca 2 hodiny (pokud jste si vybrali variantu Nok Air kolem 14-14:30, s Air Asia budete mít času více, ta letí kolem 15:30). Výše uvedené platí pro případ, že nedojde k žádnému zpoždění letu, zdržení při formalitách či v kyvadlové dopravě. Příletíte-li později, je stále šance, že druhý let stihnete, ale také riziko, pokud se něco pokazí. Jste-li v časové tísni, místo autobusové dopravy mezi letišti a ze Surat Thani na trajekt, můžete využít nějaké rychlé taxi, připravte se ale na adrenalinový zážitek a průvan v peněžence :-)

3. Let z Don Mueang do Suratthani

- Přichází na řadu nejdůležitější část, samotný let z letiště Don Mueang, Bangkok do letiště Suratthani stejnojmenného města, stejnojmenné provincie. Jak rezerovat letenky poradím dále, je to velmi jednoduché. Bez problémů je i samotný let, odbavení a všechny procesy, Don Mueang je bývalé hlavní letiště Bangkoku a v současnosti prošlo rekonstrukcí a dostalo novou halu. Vše funguje bezchybně a odbavení je velmi rychlé. Běžne stačí 1 hodina před odletem. Samotný let trvá asi 1,5 hodiny.

4. Přesun z letiště Suratthani do přístavu Donsak

- Po příletu si vyzvednete zavazadla a v příletové hale již Vás budou směřovat k autobusu, který je v ceně letenky, stačí opět jen ukázat rezervaci. Hala je velmi malá, takže není potřeba se obávat, že se ztratíte. Pracovníci už na Vás budou čekat, vše je zajištěno dokonale. Cesta autobusem do přístavu trvá asi 1,5 hodiny.

POZOR NOVINKA! PRIVÁTNÍ TRANSFER 

Pro ty, kteří by měli obavu z přesunu autobusem na vlastní pěst, nyní nabízím službu privátního transferu z letiště Surat Thani až na Koh Samui.

Osobně Vás vyzvedneme a dovezeme až na Samui, kde vás dovezeme přímo do hotelu!.

Cena na osobu je 1600 Baht.

Pro srovnání: Jen samotné taxi v rámci Koh Samui vás bude stát nejméně 500 Baht, trajekt dalších 150 Baht a pokud by jste jeli z letiště běžným, autobusem, ten vás vyjde na 300 Baht. Rozdíl je tedy jen 550 Baht v porovnání s komfortem a rychlostí dopravy (autobusem cesta do přístavu trvá nejméně 2 hodiny, autem to zabere 1,5 hodiny). v Případě skupiny 3 a více osob možná sleva! Kontaktujte mě a určitě se domluvíme.

5. Cesta z přístavu Donsak na Koh Samui

- Teď už jste skoro "doma", stačí vyčkat trajekt, který je v ceně letenky a autobus Vás doveze přímo k němu. Trajekt jezdí každou hodinu, takže budete čekat jen několik desítek minut. Jedná se o velkou loď, která pojme osobní cestující i vozidla, takže je velmi stabilní a bezpečná. Podle toho jakou leteckou společnost zvolíte Vás trajekt doveze buď do přístavu Nathon nebo Lipa Noi. Cesta trvá asi 1,5 hodiny. Celkově tato cesta trvá asi 5 hodin, což je rozdíl 3,5 hodiny oproti přímému letu. Samozřejmě na přesuny a přestupy se jedná o náročnější variantu, ale díky tomu, že vše je zajištěno v ceně letenky a není třeba řešit nic na místě, zvládne to každý. Nespornou výhodou je cena, tato kombinace dopravy vyjde do 1500 Baht na osobu jedna cesta. Pro srovnání cena letu z Bangkoku na Samui je okolo 4-5000 Baht na osobu jedna cesta! Výhodou je také to, že stačí rezervovat cestu na Koh Samui a zpáteční let zakoupit později, pokud nejsou nějaké svátky, volná místa jsou téměř vždy.

Jak rezervovat cestu z Don Mueang na Koh Samui?

- Dopravu na ostrov tímto způsobem zajišťují společnosti Nok Air, www.nokair.com a Air Asia, www.airasia.com

Na webu je možné zakoupit letenky prostřednictvím rezervačního systému. Služba dopravy na ostrov se u Nokair nazývá Fly N´Ferry a u Air Asia je to Island transfer (přikládám obrázky). Je možné platit kartou a rezervace je absolutně bez problému. Jak již jsem uvedl, je důležité přiletět do Bangkoku nejpozději kolem 9:00, protože let z Don Mueang letí nejpozději ve 14:00 (přibližně, časy se mohou měnit). Případně je možné přespat v Bangkoku jednu noc v nějakému z hotelů blízko letišti Don Mueang (nejlépe v oblasti Chatuchak, odkud je možné dojet taxíkem na letiště do 20 minut). Ranní lety na Koh Samui jsou totiž už od 6:00

CESTA PŘES KOH TAO

Pro cestovatele, kteří plánují pobyt na ostrově Koh Tao a poté přesun na Koh Samui, je také možné zvolit variantu letu z Don Mueang do Chumpon a poté lodí na Koh Tao. Cesta velkou lodí trvá asi 3 hodiny, je však možno zvolit z řady dopravců a tedy i rychlejších, pomalejšich varian. Opět se jedná o ekonomicky výhodnou variantu, časově také úspornější, než cesta do Surat Thani, Koh Samui a poté až Koh Tao.

 

CESTA PO CESTĚ

Cesta, lépe řečeno, po souši, je samozřejmě také varianta, kterou někteří cestovatelé volí. Je možné vydat se autobusem z jižního autobusového terminálu v Bangkoku do přístavu Donsak, respektive až na Koh Samui, protože prodejci nabízejí taktéž kombinované lístky bus/trajekt. Jedná se o velmi ekonomickou variantu, ceny se pohybují od 1000 Baht, záleží na komfortu. K dispozici jsou běžné autobusy, spící autobusy s menším počtem míst a sklopitelnými sedačkami, ale také i úplně normální thajské linkové autobusy (které bych nedoporučoval). Nevýhodou samozřejmě je doba trvání, cesta jen do přístavu trvá přes 10 hodin, jede se proto v noci. Řidič sice dělá několik zastávek, ale i tak je cesta úmorná. K tomuto typu dopravy bych měl poznámku ohledně bezpečnosti, a to silniční i osobní. Řidiči jsou často nevyspalí a cesta je náročná, dochází proto častěji k dopravním nehodám. Ohledně osobní bezpečnosti kolují již řadu let informace, že v zavazadlovém prostoru jsou zloději, kteří vykrádají kufry. Přestože jsem se nikdy s ničím takovým nesetkal, ani nepotkal někoho, komu by se toto stalo, obezřetnost je na místě a je lepší si doklady, peníze a cenné věci raději vzít s sebou "na palubu"

ORIENT EXPRES

Milovníky železnice jistě potěší možnost cestovat na Koh Samui také vlakem. Kupodivu nejedná se vůbec o špatnou variantu a přestože vlaky jsou starší, nabízejí dostatečný komfort. K dispozici je několik tříd, kdy 1.třída je samostatné kupé s postelí, ve které se člověk na více než 10-ti hodinové cestě příjemně prospí. Cenově vychází 1.třída kolem 1200 Baht, ale ve 3.třídě je možné cestovat už za 600 Baht, což je téměř zdarma a sociální obohacení ze společné cesty s Thajci je také zdarma :-) Vlaky jezdí z hlavní stanice v Bangkoku, Hua Lamphong, na kterou je možné dojet metrem. Agentury, které prodávají lístky na této stanici také nabídnou navazující dopravu, tedy cestu z nádraží ve městě Surat Thani do přístavu Donsak a trajekt na Koh Samui. Nevýhodou je, že vlakové nádraží zvané Pun Pin je v podstatě mimo Surat Thani a tak cesta do přístavu Donsak trvá více než 2 hodiny.

CESTA Z BANGKOKU NA KOH SAMUI PŘES SURAT THANI ZNÁZORNĚNÁ NA MAPĚ

don muang to samui-1.jpg

Máte dotaz? Kontaktujte mě!

Whatsapp
+66922272711
Skype
Jakub kosamui Safranek
Viber
+66922272711

Mobil Thajsko

+66922272711
  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black Pinterest Icon

Zpráva úspěšně odeslána. Děkuji, ozvu se co nejdříve!

bottom of page